SN. VALİMİZ SALİM DEMİR: “KALKINMA TOPLUMSAL BİR HAMLEDİR KÖYDE BAŞLAR”
Sayın Valimiz Salim DEMİR, 30 Nisan 2018 Pazartesi günü çeşitli incelemeler yapmak ve ziyaretlerde bulunmak üzere program kapsamında İlçemize ziyarette bulundular. Sabah saatlerinde ilçemize gelen Sayın Valimiz Salim DEMİR ilk olarak İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü toplantı salonunda ilçemiz muhtarları ile bir araya gelerek, onların sorunlarını tek tek dinledi. Vali DEMİR Köydes, İl Özel İdare Yatırımları, İlçede yapılan genel yatırımlar hakkında İlçemiz Kaymakamı İrfan DEMİRÖZ’den ayrıntılı bilgiler aldı.
Yapılan toplantıya, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Öm er KALAYLI, İl Emniyet Müdürü İbrahim ERGÜDER, İl Jandarma Komutanı Albay YALÇIN BAYSAL, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet NACAR, İl Milli Eğitim Müdürü Bülent ŞAHİN, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Fatih Namık ÖZTÜRK, İŞKUR Müdürü İlhan TEMEL, İlçe Belediye Başkanı Zafer ARPACI, diğer daire müdürleri, sivil toplum kuruluşları ve muhtarların katılımıyla gerçekleşti.
Toplantıda Köylerin alt yapı sorunları, çok amaçlı salonlar, mera ıslah çalışmaları, tarımsal sulama ile ilgili sorunlar, meraların hukuksal durumları gibi konular ele alındı. Vali Demir sorunların en kısa sürede çözümlenmesi için elinden gelenin en iyisini yapacaklarını belirterek “Köylerimiz bizim için çok önemli, kalkınma toplumsal bir hamledir ve köyde başlar” diyerek köylerin önemine dikkat çekti.
Toplantı sonrasında muhtarlar ile hatıra fotoğrafı çekilen Vali DEMİR, daha sonra Birlik Ziraat İşletmesi tarafından yapımı devam eden Jeotermal Kaynaklı Seralarda incelemelerde bulundu. Yapılan yer hakkında bilgi alan Sayın Demir, “Jeotermal Kaynaklardan azami surette faydalanarak yapılan işletmelerin arttırılarak hem modern tarım yöntemlerinin uygulanması hem de ilçe ekonomisinin gelişmesi için büyük önem arz etmektedir. Bu anlamda Sera OSB çalışmaları, Kaymakamlığımızın önderliğinde başlatılmış, devam etmektedir.” dedi.
Daha sonra yapımı devam eden Hamamboğazı Termal Tesislerini gezen ve yetkililerden bilgi alan Vali DEMİR, “Hamamboğazını diğer yerlerden ayıran en önemli özelliğinin karaçam ormanlarıyla kaplı, insana huzur veren bir doğasının olması diyerek burası Banazımızın adeta ciğerleridir.”konularını belirterek İlçemiz Kaymakamı ve çalışma arkadaşlarına teşekkür etti.
Program kapsamında, Cumhuriyet Ortaokulunun bahçesinde yapımı devam eden spor salonunu yerinde incelemesinin ardından Banaz Belediyesine de ziyarette bulunan Vali Demir daha sonra ilçemizden ayrıldılar.